Taikomoji fotografija

Valstybinis kodas – 6531PX006

Taikomosios fotografijos nuolatinės studijos trunka 3 metus, kurių metu studentai paruošiami kurti originalų ir kokybišką fotografinį turinį, atitinkantį šiuolaikinės rinkos reikalavimus. Ši specialybė išsiskiria tuo, kad studijų metu yra gilinamasi į skirtingų fotografinių žanrų kūrimo taisykles. Mokomasi tikslingai pasirinkti reikalingą fotografinę bei apšvietimo techniką, dirbant portretinės, reportažinės, mados, reklamos ir architektūros fotografijos srityse. Gilinamasi į atskirų žanrų specifiką, mokomasi rasti optimaliausius sprendimus, reikalingus fotografiniam turiniui išpildyti. Skatinant studentų kūrybiškumą, mokoma atliepti užsakovo lūkesčius, išsaugojant savo unikalų stilių ir kūrybinį braižą. Gaudami teorinias žinias, studentai mokosi jas pritaikyti praktiškai. Siekiama, kad būsimi taikomosios fotografijos profesiolai mokėtų kurti ne tik individualiai, bet ir gebėtų dirbti komandoje.

Taikomosios fotografijos studentai nuolat dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, parodose ir konkursuose. Stebėdami šiuolaikinės rinkos tendencijas, studentai įgyja poreikį tobulėti kartu su nuolat kintančiomis technologijomis.

Taikomosios fotografijos katedra aktyvi ir kūrybinga, jau išleidusi keturias profesionalių fotografų laidas, ieškanti ir jau galinti pasiūlyti ne tik geras sąlygas mokytis fotografijos, bet ir kūrybingus dėstytojus. Profesionalūs fotografai ir menininkai, dėstantys Vilniaus dizaino kolegijoje, ne tik ugdo novatorišką fotografijos suvokimą, bet ir, remdamiesi profesionalia patirtimi, atskleidžia visus techninius fotografijos meno subtilumus. Studijų metu fotografijos paslaptis atvers nuolatos kuriantys aktyvūs fotografai, menininkai ir patirtimi galintys pasigirti teoretikai: A. Valiauga, A. Maknytė, A. Solominas, G. Šeputis, J. Kuršys, L. Pilibavičiūtė, G. Kavoliūnas, G. Jokubauskaitė, R. Pocius ir kiti.

Taikomosios fotografijos studijų programa vykdoma nuo 2010 m. rugsėjo 1 dienos. 2012-2013 m.m. buvo atlikta programos savianalizė. Studijų kokybės ir vertinimo centras (SKVC) programą akreditavo maksimaliam šešerių metų laikotarpiui.

Studijų programos socialiniai partneriai: paramos ir labdaros fondas „Mamų unija”, modelių agentūra „Image group”; Vilniaus centrinė universalinė parduotuvė VCUP.

Tarptautiniai partneriai:

Absolventai, baigę Taikomosios fotografijos studijų programą ir įgiję menų profesinio bakalauro laipsnį, įgytas žinias ir įgūdžius gali taikyti: vykdydami individualią kūrybinę – praktinę, projektinę veiklą bei profesionaliai pristatyti savo kūrybą, dalyvaujant dizaino konkursuose ir parodose; teikdami įvairias fotografavimo bei video kūrimo paslaugas Lietuvos ir užsienio fotostudijose, reklamos agentūrose, spaudos ir elektroninėje žiniasklaidoje, televizijoje, kino pramonėje ir kitose audiovizualinės kūrybos srityse.

Taikomosios fotografijos studijų programos absolventai turi galimybę siekti magistro laipsnio Lietuvos ar užsienio universitetuose.

Studijų programos materialinė bazė:

Vilniaus dizaino kolegijoje yra įrengtos keturios fotostudijos, kuriose taikomosios fotografijos studentai išmoksta naudotis analogine ir skaitmenine fototechnika, susipažįsta su apšvietimo fototechnikos bei šviesos valdymo galimybėmis. Čia sukaupta visa fotografavimui reikalinga įranga: studijinės blykstės, infraraudonųjų spindulių paleidikliai, reflektoriniai skėčiai, šviesos skaidymo dėžės, reflektoriai (tarp jų – nukreipiantysis reflektorius su akytu filtru, "beauty dish", "octabox", "sripbox", ), atšvaitai, fono pakabinimo sistemos, Canon, Nikon, Sony skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai, vidutinio formato juostiniai fotoaparatai, šviesos impulso matuokliai, trikojai, juostelių skeneris. Filmavimui skirta įranga: bėgeliai „Cam slider” 1.20 cm, trikojis Manfrotto 190Xprob su video galva MVH502AH, judesio stabilizatorius Glidecam HD 2000, monopodas Manfrotto MVH 500A su galva MVH500A. Filmavimui skirtos šviesos: 650W Arri bei Fomei LED šviestuvai. Fonas "green screen". Studentai taip pat gali naudotis fotolaboratorija. Čia sukaupta visa reikalinga įranga analoginėms nuotraukoms ryškinti.

Pagal studijų programą studentai mokosi dirbti šiomis kompiuterinėmis programomis: Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, Adobe After Effects, Adobe Illiustrator, Final Cut Pro.