Taikomoji fotografija

Valstybinis kodas – 653W64002

Ar pakanka turėti gerą fotoaparatą tam, kad galėtum tapti geru fotografu? Žinoma, smagu pasigirti gera fototechnika ir puikiu objektyvu, bet ar to pakanka? Svarbu yra ne tai, ką turime rankose. Daug svarbiau yra tai, kokį tikslą sau keliame ir kokius kelius renkamės, norėdami tą tikslą pasiekti. Jeigu Jūsų siekiamas tikslas susijęs su fotografija, sveiki atvykę į fotografijos pasaulį! Koks gi tas pasaulis? Tai pasaulis, kuriame viską piešia šviesa („fotografija“ iš graikų kalbos „photo“ – šviesa, „grapho“ – pieštukas). Taigi pasaulį kuria šviesa, o fotografas – tai žmogus, kuris, valdydamas šviesos dėsnius, padaro tą pasaulį įdomų, prasmingą, užburiančiai patrauklų. Siekiame, kad mūsų kolegijoje fotografuojantis žmogus taptų fotografu, kurio prioritetai – kūrybiškumas ir, žinoma, mokėjimas kūrybingai naudotis čia įgytomis žiniomis. Tegul įkvepianti fotografijos šviesa atveria naujus pasaulius!

Taikomosios fotografijos katedra aktyvi ir kūrybinga, jau išleidusi keturias profesionalių fotografų laidas, ieškanti ir jau galinti pasiūlyti ne tik geras sąlygas mokytis fotografijos, bet ir kūrybingus dėstytojus. Profesionalūs fotografai ir menininkai, dėstantys Vilniaus dizaino kolegijoje, ne tik ugdo novatorišką fotografijos suvokimą, bet ir, remdamiesi profesionalia patirtimi, atskleidžia visus techninius fotografijos meno subtilumus. Studijų metu fotografijos paslaptis atvers nuolatos kuriantys aktyvūs fotografai, menininkai ir patirtimi galintys pasigirti teoretikai: A. Valiauga, A. Maknytė, A. Solominas, G. Šeputis, J. Kuršys, L.Pilibavičiūtė - Bachmetjeva, G. Kavoliūnas, G. Jokubauskaitė, R. Pocius ir kiti.

Taikomosios fotografijos studijų programa vykdoma nuo 2010 m. rugsėjo 1 dienos. 2012-2013 m.m. buvo atlikta programos savianalizė. Studijų kokybės ir vertinimo centras (SKVC) programą akreditavo maksimaliam šešrių metų laikotarpiui.

Studijų programos socialiniai partneriai: paramos ir labdaros fondas „Mamų unija”, modelių agentūra „Image group”; Vilniaus centrinė universalinė parduotuvė VCUP.

Tarptautiniai partneriai:

Profesinės veiklos galimybės: Įgyta kvalifikacija suteikia galimybę dirbti Lietuvos ir užsienio fotostudijose, reklamos agentūrose, kūrybinėse ir prodiuserinėse kompanijose, televizijoje, fotografijos ir kitų leidinių redakcijose, savarankiškai kurti ir įgyvendinti įvarius projektus.

Studijų programos materialinė bazė:
Vilniaus dizaino kolegijoje yra įrengtos keturios fotostudijos, kuriose taikomosios fotografijos studentai išmoksta naudotis apšvietimo fototechnika, supažindinami su šviesos valdymo galimybėmis. Čia sukaupta visa fotografavimui reikalinga įranga: studijinės blykstės, infraraudonųjų spindulių paleidikliai, reflektoriniai skėčiai, šviesos skaidymo dėžės, reflektoriai (tarp jų – nukreipiantysis reflektorius su akytu filtru, "beauty dish", "octabox", "sripbox", ), atšvaitai, fono pakabinimo sistemos, Canon, Nikon, Sony skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai, vidutinio formato juostiniai fotoaparatai, šviesos impulso matuokliai, trikojai, juostelių skeneris. Filmavimui skirta įranga: bėgeliai „Cam slider” 1.20 cm, trikojis Manfrotto 190Xprob su video galva MVH502AH, judesio stabilizatorius Glidecam HD 2000, monopodas Manfrotto MVH 500A su galva MVH500A. Filmavimui skirtos šviesos: 650W Arri bei Fomei LED šviestuvai. Fonas "green screen".
Studentai taip pat gali naudotis fotolaboratorija. Čia sukaupta visa reikalinga įranga analoginėms nuotraukoms ryškinti.

Pagal studijų programą studentai mokosi dirbti šiomis kompiuterinėmis programomis: Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, Adobe After Effects, Adobe Illiustrator, Final Cut Pro.